Správa produktů Mall.cz

Propojení je placeným modulem a vyžaduje implementaci do konkrétního eshopu. Tento text je určen pro eshopy, které už mají implementaci vyřešenou.

Výpis produktů

Ve výpisu kategorie jsou označeny produkty exportované na Mall.cz červenou ikonkou.

Detail produktu

V detailu produktu (úplně dole) je u produktů relevantních pro Mall.cz speciální sekce.

Tlačítko náhled vede na detail produktu na Mall.cz, kde si můžete prohlédnout výslednou podobu. Dejte si pozor na zpoždění - většina úprav se projeví během několika vteřin, ale změny štítků nebo slev můžou běžně trvat i hodiny.

Tlačítko aktualizovat provede aktualizaci jednoho konkrétního produktu. Zahrnuje možnost vynucení aktualizace, pokud se nová cena výrazně liší od původní.

Tlačítko s obrázkem je určeno pro ladění případných problémů. Zobrazí data v podobě, v jaké se odesílají do Mall.cz - je určené především pro technickou podporu.

V sekcích Mall.cz - krátký popis a Mall.cz - dlouhý popis můžete napsat vlastní popisy, které se budou exportovat pouze do Mall.cz a nebudou nikde viditelné na vašem eshopu. Pokud v této sekci nic nevyplníte, automaticky se tam propíšou popisky, které máte u produktu vyplněné. Pokud je to možné, tak doporučujeme vyplňovat přednostně eshopové popisy a až když je potřeba mít zcela specifický popis jen pro Mall.cz, tak teprve použít políčka Mall popisů.

Seznam chyb

V sekci Údržba / Dropshipping / Mall.cz / chyby najdete seznam chyb aktualizace. Typicky se zde objevují například položky s chybějícími povinnými atributy. V tabulce můžete rovnou spustit tlačítkem aktuallizaci konkrétní položky a ověřit, jestli se problém už vyřešil.

Spuštění aktualizace

Aktualizaci celého katalogu lze spustit v Údržba / Dropshipping / Mall.cz / aktualizace. K dispozici je několik voleb pro částečnou aktualizaci - pokud například potřebujete jen zveřejnit nové produkty, můžete aktualizaci výrazně zrychlit spuštěním nahrát nové produkty.

Po nasazení do ostrého provozu probíhá aktualizace automaticky v pravidelných intervalech. Volitelně může probíhat buď s pojistkou proti výraznému zlevnění produktů nebo bez pojistky.