Dárkové poukazy

Systém podporuje dárkové poukazy, které mohou být uplatněny v eshopu vložením kódu nebo na pokladně v prodejně. Dárkové poukazy mají podobné možnosti jako slevové kódy - lze jim omezit dobu platnosti, vyloučit uplatnění na některý typ produktů nebo například umožnit uplatnění pouze u objednávek nad určitou hodnotu.

Protože jsou ale dárkové poukazy typicky nakupovány (narozdíl od slevových kódů, které jsou typicky zdarma), tak doporučujeme jejich uplatnění omezovat jen opatrně. Dárkový poukaz by měl fungovat podobně jako platba hotovostí.

Dárkové poukazy je možné vystavovat ručně, prodejem produktu na pokladně v prodejně s automatickým vystavením nebo prodejem v eshopu s automatickým vystavením.

Založení sady dárkových poukazů

Sada dárkových poukazů se zakládá v sekci slevocých kódů na záložce dárkové poukazy. V jedné sadě by měly být dárkové poukazy stejného typu - například poukazy prodávané na prodejně. Hodnotu není potřeba rozlišovat (viz dále)

Kolonky nové sady poukazů

  • název - bude vidět na faktuře - doporučujeme používat obecné názvy jako Dárkový poukaz a Elektronický dárkový poukaz bez hodnoty poukazu
  • doba platnosti - záleží na vašich podmínkách
  • hodnota - pouze pro předvyplnění, ale může být následně různá u každého vystaveného poukazu
  • dodání - při zatržení může být objednávka uhrazena poukazem celá včetně dodání
  • formát kódu - doporučujeme delší kód, aby nebylo možné kód poukazu uhodnout bez zakoupení poukazu