Heuréka

XML feed pro Heuréku

Pro zobrazení vašich položek ve zbožovém srovnávači Heuréka je potřeba vložit XML feed s vašimi produkty do administrace Heuréky. Nejdříve si tento feed můžete podle svých potřeb upravit v administraci e-shopu.

V administraci e-shopu v sekci Údržba > Nastavení > Propojení > Srovnávače vyhledejte Heuréku. Zde si můžete např. nastavit, jak se mají položky ve feedu zobrazovat. Doporučené nastavení najdete také na stránkách Heuréky ve Specifikaci XML souboru.

Nejčastěji se můžete setkat se situací, kdy uvádíte v názvu produktu výrobce a do Heuréky posíláte název obsahující 2x výrobce. Např. Canon Fotoaparát Canon EOS. Je tedy potřeba, abyste v administraci měli u PRODUCTNAME jen {nazev}. Díky tomu se bude odesílat pouze název Fotoaparát Canon EOS.

Vložení XML feedu do Heuréky

V administraci e-shopu vyhledejte XML feed určený pro Heuréku. Najdete ho v sekci Údržba > Nastavení > Propojení>Srovnávače. Na konci stránky máte výpis všech XML feedu pro váš obchod. Vyhledejte XML feed pro Heuréku.

Odkaz zkopírujte a vložte do administrace Heureky. Místo pro vložení XML feedu najdete na kartě Přehled v sekci Upravit obchod.

Zde vložte zkopírovaný XML feed.

Dostupnostní XML feed

Pro zobrazení dostupnosti zboží ve vašem e-shopu je potřeba vložit dostupnostní XML feed. Ten najdete opět v sekci Údržba > Nastavení > Propojení>Srovnávače Zkopírovaný odkaz vložte do administrace Heureky. Místo pro vložení XML feedu najdete opět na kartě Přehled v sekci Upravit obchod ve spodní části stránky.

Ověřeno zákazníky

Pro zobrazení certifikátu Ověřeno zákazníky na vašem e-shopu, je potřeba vložit tajný klíč do administrace. Tajný klíč najdete na stránkách Heuréky v sekci Ověřeno zákazníky. Tento unikátní tajný klíč zkopírujte a vložte ho do administrace e-shopu. Zároveň si můžete nastavit na jaké pozici se widget Ověřeno zákazníky má zobrazovat (na levé x pravé straně). Ověřeno zákazníky se na e-shopu zobrazí jakmile dosáhnete určitý počet kladných hodnocení. Je potřeba získat min. 88% hodnocení.

Nezapomeňte, že je potřeba pro dotazníky spokojenosti získat souhlas od zákazníka. Podrobnější nastavení naleznete v nápovědě GDPR a dotazníky.

Měření konverzí

Abyste mohli změřit efektivitu investic vložených do Heuréky, je potřeba, abyste nastavili v administraci měřící kód vašeho e-shopu. Tento kód/klíč naleznete v sekci Statistiky a reporty.
Zkopírovaný kód vložte do administrace vašeho e-shopu. Kolonku pro vložení najdete v sekcí Údržba>Propojeni záložka Měření.