Telefony (VOIP)

Administrace umožňuje propojení s VOIP telefony. Můžete pak snadno sledovat historii hovorů, evidovat zmeškané hovory nebo statistiky vytížení telefonů. Kromě toho lze k telefonnímu číslu získat dodatečné informace (objednávky zákazníka, reklamace atd.) a to už během hovoru jedním kliknutím v administraci.

Cena

Pro provoz služby využíváme operátora Odorik.cz, který umožňuje toto propojení a navíc má nejvýhodnější ceny. Poplatky za volání platíte přímo operátorovi a číslo je vaše.

Propojení s administrací je zpoplatněno 90Kč/měsíc za první linku a 30Kč/měsíc za každou další. Pokud budete mít o službu zájem, stačí poslat ticket přes administraci.

Co je VOIP?

VOIP telefon má sice klasické telefonní číslo, ale místo mobilní sítě používá internet. Volající nepozná žádný rozdíl, ale na vaší straně je nutné internetové připojení přiměřené kvality.

Volat můžete buď přímo z počítače (jako přes Skype) nebo přes speciální VOIP telefon – ten vypadá jako normální telefon, ale místo telefonního kabelu používá síťový.

Kromě možností propojení je velkou výhodou VOIP především cena. Volání mezi VOIP telefony je zdarma, na pevnou linku 0,25Kč/min a na mobil 0,59Kč/min – účtování probíhá po vteřinách. Podobné ceny platí i pro volání do zahraničí a lze zřídit i zahraniční číslo, takže zákazník volá za lokální sazbu (kompletní ceník).

Galerie

Přehled historie hovorů

Statistika hovorů

Aktuálně probíhající hovor

Import hovorů

Aby se seznam hovorů v administraci aktualizoval, je potřeba v Odorik.cz u linky vyplnit systémový email, který najdete u každé linky v administraci eshopu v Nastavení / Komunikace / VOIP.

Zasílání nahrávaných hovorů zapněte vždy bez ohledu na to, jestli je skutečně chcete nahrávat. Tato funkce se používá pro propojení obou systémů, ale nahrané hovory se vůbec nemusí nikam ukládat.

Nahrávání hovorů

Hovory je možné i nahrávat. Pro aktivaci je potřeba v administraci odorik.cz vyplnit email pro zasílání nahrávek (adresu najdete v administraci eshopu v Nastavení / Komunikace / VOIP) a také paralelní vyzvánění na číslo 086123456 (123456 nahraďte za číslo VOIP linky). Paralelním vyzváněním se nahrazuje původní číslo linky – pokud nemáte napojeného nic dalšího, bude v paralelním vyzvánění jen jedno číslo.

Nahrávky jsou k dispozici v přehledu hovorů a může je přehrát pouze hlavní administrátor. Na nahrávání hovorů je dle zákona nutné volajícího upozornit.