Párování údajů s Mall.cz

Propojení je placeným modulem a vyžaduje implementaci do konkrétního eshopu. Tento text je určen pro eshopy, které už mají implementaci vyřešenou.

Kategorie

Je nutné spárovat kategorie z eshopu s kategoriemi v Mall.cz, aby Mall.cz věděl, kam má vaše položky zařadit. Jsou dva způsoby, jak k párování přistoupit.

  1. Spárovat existující kategorie eshopu

    • Výhodou je jednodušší údržba a všechny vaše položky se pak exportují do Mall.cz. Tento postup ale předpokládá, že vaše kategorii už nyní odpovídají struktuře Mall.cz a že skutečně chcete všechny položky exportovat.
  2. Vytvořit nové skryté kategorie pouze pro účely propojení (doporučujeme)

    • Vytvoříte si skrytou kategorii (například) Mall.cz a v ní si založíte skryté kategorie podle Mall.cz. Tyto skryté kategorie pak napárujete v nastavení. Výhodou tohoto postupu je, že svůj eshop nemusíte omezovat podmínkami Mall. V administraci navíc jasně vidíte, které položky exportujete a můžete nabídku snadno upravit.

Parametry

Je nutné spárovat parametry z eshopu s parametry v Mall.cz, aby Mall.cz věděl, které vaše parametry odpovídají jeho parametrům. Například že váš parametr odstín má chápat jako jeho parametr barva - častěji ale budete párovat parametr barva na parametr barva a podobně.

Mall.cz rozlišuje parametry podle kategorií, ale v eshopu se často používá jeden parametr napříč kategoriemi. Je proto běžné, že jeden váš parametr budete párovat s několika parametry v Mall.cz.

Některé parametry Mall.cz u produktů vyžaduje, aby je zobrazil na webu. Jejich přibližný přehled najdete v sekci párování kategorií a konkrétní podmínky zjistíte od zástupce Mall.cz.

Doporučujeme párovat existující parametry nebo vytvářet nové, které budou vidět i na vašem webu. U specifických parametrů, kterou jsou relevantní jen pro Mall.cz ale můžete vytořit skrytý parametr, který na vašem webu nebude a bude se exportovat jen do Mall.cz

Značky

Je nutné spárovat výrobce (značky) z eshopu s parametry v Mall.cz, aby Mall.cz věděl, které vaše značky odpovídají jeho značkám. Pokud vaše značka není v seznamu Mall.cz, je potřeba domluvit se zástupcem Mall.cz přidání.

V případě nutnosti je také možné nastavit, aby se všechny nespárované značky přenášely jako jedna konkrétní značka.

Příznaky

U příznaků z eshopu jako je “zlevněno” nebo “výprodej” je možné nastavit, jak se budou přenášet do Mall.cz. Tyto příznaky se pak přenášejí automaticky a (narozdíl od štítků) není možné odlišit, aby se konkrétní produkty přenášely do Mall.cz s určitým příznakem.

Štítky

V nastavení eshopu si můžete vytvořit štítky, která pak v detailu produktu můžete nastavovat produktům. Tyto štítky můžou být buď veřejné a pak se (dle nastavení grafiky) zobrazují i zákazníkům nebo můžou být skryté a pak se s nim pracuje jen v administraci a v propojení.

Štítky z eshopu můžete spárovat s těmi z Mall.cz. Typicky se tato funkce používá na zahrnutí konkrétních produktů do nějaké limitované akce Mall.cz

Štítkům je také možné nastavit platnost. Pokud štítek má platit až od určitého data, je potřeba nastavit ho s předstihem, aby ho Mall.cz stihl zpracovat ještě než nastane jeho platnost.

Dodání

Je nutné také spárovat vaše dodání s dodáním v Mall.cz. Aktuálně lze používat pouze odesílání přes Uloženku.

Lze nastavit omezení na váhu a tím rozlišit různé ceny dodání. Také je možné nastavit samostatně název, který uvidí zákazník při nákupu na Malll.cz