GP WebPay

Integrace GP WebPay do e-shopu probíhá ve dvou fázích – testovací a produkční. Postupy se od sebe neliší, v případě že chcete aktivovat produkční prostředí, tak změna je pouze v jedné volbě v administraci e-shopu.

Testovací prostředí

V prvním kroku dostanete od společnosti GP WebPay následující postup pro aktivaci testovacího prostředí. Postup jsme rozšířili o kroky, co je nutné udělat zároveň v administraci e-shopu.

Pro úspěšnou integraci Vašeho e-shopu číslo ID s URL adrese URL_ESHOPU prosím postupujte podle následujících kroků:

 1. Přihlaste se do aplikace portál GP webPay:
  • URL adresa pro přihlášení: https://test.portal.gpwebpay.com
  • Přihlašovací údaje (budou dodány):
   • Společnost: NÁZEV SPOLEČNOSTI
   • Uživatelské jméno: UŽIVATEL
   • Heslo: HESLO
   • Po prvním přihlášení budete vyzvání ke změně hesla. Udělejte tak.
 2. V portálu GP webpay vyberte nabídku Ke stažení:
  • Stáhněte si testovací veřejný klíč GPE (soubor „test_public_key_GPE.zip“)
 3. V portálu GP webpay vyberte nabídku Správa klíčů:
  • Vytvořte si Váš testovací soukromý klíč, heslo, které použijete budete také zadávat v administraci e-shopu
  • Vyberte Váš e-shop a vložte Váš testovací soukromý klíč do paměti prohlížeče
 4. Nakonfigurujte e-shop pro testovací prostředí:
  • Otevřete administraci e-shopu -> Údržba -> Nastavení -> Dodání a Platby -> záložka Platby
  • V nastavení Platba kartou – GP WebPay vyplňte ID (dostali jste v návodu GP WebPay), heslo (zadali jste při vytváření soukromého klíče), banka (vyberte Vaši banku), ponechte zaškrtnutou volbu “používat testovací režím” a nakonec nahrajte Soukromý klíč, který jste si vygenerovali. Pozor na rozdíl veřejného a soukromého klíče. Váš veřejný klíč je “test_public_key_GPE.zip”, který jste si stáhli v kroku 2), naopak Váš soukromý klíč jste si vygenerovali v kroku 3)

Nyní můžete bez problémů otestovat platbu kartou pomocí testovací platební karty, kterou Vám GP WebPay propůjčilo. Její údaje naleznete v návodu aktivace testovacího prostředí. Pro otestování si v administraci e-shopu vytvořte způsob dodání s libovolným přepravcem, nicméně s platbou platba předem (více druhů). Udělejte testovací objednávku a e-shopu Vás automaticky přesměruje na testovací platební bránu GP WebPay, kde můžeme zaplatit pomocí testovací platební karty.

Pokud byl test úspěšný, kontaktujte GP WebPay s žádostí o aktivaci produkčního prostředí.

Produkční prostředí

Aktivace produkčního prostředí je totožná jako testovací prostředí. Postupujte tedy podle návodu, který Vám GP WebPay zaslalo a zároveň postupujte podle návodu z kapitoly Testovací prostředí.

Rozdíl je v kroku č. 4) – v administraci e-shopu je nutné zrušit volbu “používat testovací režim”. Pochopitelně je nutné nahrát také nový soukromý klíč pro produkční prostředí a změnit heslo, pokud jste nastavili jiné heslo pro Váš produkční soukromý klíče.

Problémy s platbou kartou

Pokud budete mít jakékoliv problém s aktivací testovacího nebo produkčního prostředí, popřípadě se Vám nebude dařit zaplatit kartou, kontaktujte prosím naši podporu.