Srovnávače obecně

Zařazení produktů do kategorií srovnávačů

Každý zbožový srovnávač (Heuréka, Zboží, Google nákupy, Glami) má svůj vlastní strom kategorií, do kterého je nutné zařadit vaše kategorie se zbožím. Jen tak se v nich bude zboží správně zobrazovat. Například máte kategorii Fotoaparáty, musíte jí tedy přiřadit do kategorie srovnávace (např. u Heuréky - Digitální fotoaparáty).

V administraci v Katalogu vyberte kategorii, kterou chcete přiřadit. V záložce Srovnávače se vám zobrazí výpis všech srovnávačů. Po kliknutí na tlačítko zařadit, můžete vybrat potřebnou kategorii ze stromu konkrétního srovnávače.

V případě, že potřebujete rozdělit zvlášť kategorii pro pánské a dámské oblečení, je potřeba přiřadit jednotlivé produkty do kategorie srovnávačů zvlášť. V detailu produktu v záložce Kategorie můžete přiřadit produktu jinou kategorii srovnávače. Celou kategorii tedy můžete hromadně nastavit např. na pánské oblečení a poté jednotlivým produktům, které nepatří do např. pánského oblečení, nastavit jinou kategorii zvlášť, tedy např. dámské oblečení.

Nemusíte přiřazovat každou podkategorii zvlášť. Stačí když zařadíte správně hlavní kategorii (např. Trička) a kliknete na ikonku kopírovat, která zařadí ostatní podkategorie do stejné kategorie jako jste zařadili hlavní (viz také video).

Nastavení srovnávačů v administraci

V administraci e-shopu v jednotlivých kategoriích v záložce Srovnávače můžete zakázat export kategorie do srovnávače, nastavit CPC, nebo určit, že se do srovnávače bude exportovat pouze zboží od určité minimální (nebo maximální) ceny.

Nastavení minimální (maximální) ceny využijete třeba v situacích, kdy se vám nevyplatí do srovnávae posílat zboží s nízkou marží, nebo nízkou cenou. Ve většině případů se může jednak např. o příslušenství.

Export zboží v kategorii vypnete na horní pravé straně v této sekci. Díky tomu se zboží z této kategorie nebude dále zobrazovat v zbožovém srovnávači.

Potřebujete zakázat export jen u některých produktů z kategorie? Vytvořte si novou skrytou kategorii a do ní přidejte všechny produkty, které nechcete v exportu. Zakažte této kategorii export a zboží se vám do srovnávače nebude exportovat.

To, jestli se produkt správně exportuje do srovnávače nebo ne, lze zjistit jednoduše v detailu produktu v sekci kategorie, pomocí tlačítka Kontrola exportu.

Název do feedu

Potřebujete mít jiný název produktu do feedu než na e-shopu? V detailu produktu vyplňte kolonku Název do feedu. Poté v sekci Údržba>Nastavení>Propojení>Srovnávače vyplňte u požadovaného srovnávače v kolonce Šablona pro “product” “productname” nebo Šablona pro název " {nazev_feed}”