Podrobné pozice umožňují evidovat přesně, kolik kusů je na které pozici. Jsou vhodné pro velké sklady, kde je potřeba mít přehled o tom, kolik kusů je na které pozici a kde se nachází. Tento režim počítá s použitím mobilních terminálů (například Zebra), které umožňují rychlé skenování čárových kódů a snadnou manipulaci s položkami.
Každý pohyb mezi pozicemi se eviduje a lze zobrazit historii položky nebo pozice. V historii je vždy zobrazeno na jaké pozici byl pohyb, kdy a kdo ho provedl a případně kontext (například kód příjemky).
Tyto pohyby jsou pouze v administraci, nevznikají pro ně skladové doklady a nepřenáší se účetnictví.
Při přepnutí skladu do režimu podrobných pozic se z expedičních košíčků stávají také pozice. Při sbírání položek pro expedici je tak jasně evidováno, že bylo zboží odebráno ze skladu a kde se nachází.
Při založení příjemky ve skladu s podrobnými pozicemi je povinné vybrat pozici pro naskladnění. Přednostně se nabízejí dočasné pozice spolu s informací, jestli už jsou využity pro jiná skladový doklad. Je také možné vyhledat jakoukoliv jinou pozici.
Výběr pozice naskladnění je povinný, ale jaký systém se pro naskladnění zvolí už záleží na potřebách skladu. Je možné celou příjemku naskladnit přímo do pozice ve skladu (vše do jedné pozice). Nebo může mít sklad jednu dočasnou pozici, kterou používá na všechny příjmy. Případně je možné mít několik dočasných pozic a například mít na začátku skladu vyznačené pojmenované oblasti, kam se příchozí zboží složí.
Po dokončení příjemky je zboží naskladněno a kusy se zobrazují na dočasné pozici. Je možné ho tak chvíli nechat a počkat na odbavení expedice, která při sbírání uvidí, že může brát zboží z odčasné pozice a ušetří se tím zaklízení.
Následně lze použít rozhraní v mobilním terminálu pro přesun mezi pozicemi a zboží zaklidit do skladu. Zaklizení lze provést buď přímo nebo s mezikrokem s dočasnou pozicí - to je praktické, když na zaklizení pracuje víc skladnéků a každý si například nabere část zboží do vozíku.
Pro používání interní logistiky je potřeba nejprve nastavit v detailu skladu dočasnou pozici pro ukládání položek pro převod. Každému cílovému skladu lze nastavit samostatnou pozici nebo lze používat jednu pozici pro všechno nebo kombinaci.
Při sbírání položek se zobrazuje v jakých pozicích ve skladu jsou kusy k dispozici a do jaké pozice se mají uložit. Je nutné vždy načíst čtečkou pozici, ze které se bude zboží brát, výpis se tím vyfiltruje a provede se převod mezi pozicemi.
Z mobilního terminálu lze provádět změny pozic. Je nutné vždy načíst čtečkou obě pozice i položky, aby bylo garantováno, že převodl proběhl správně.
Obsah mobilní pozice lze převést celý najednou bez potvrzování položek, ostatní pozice vyžadují načtení všech položek (mobilní pozice obsahují málo položek a převody jsou časté, u ostatních pozic je to naopak).
Sbírání v expedici zobrazuje, na jakých pozicích se nachází kusy ke sběru. Načtení pozice se výpis vyfiltruje pouze na dostupné položky a načtením položky se odškrtávají ve sbírání a zároveň dochází k převodu kusu ze skladové pozice do pozice expedičního košíčku.
Speciální rozhraní zobrazuje položky, které jsou určené k expedici, ale kusy je potřeba nejprve převést ze vzdálené pozice. Je tak možné expedici přiblížit potřebné kusy na pozici, kde se expedice provádí.