Google Cloud Print

Standardně se s tiskem v administraci pracuje přes PDF – stáhnete si PDF soubor a vytisknete. Tento způsob sice funguje spolehlivě všude, ale hlavně u rutinních akcí je zbytečně komplikovaný. Pro zrychlení si můžete nainstalovat tiskový můstek – tisk faktur, štítků balíků, štítků produktů atd. pak lze provést jedním kliknutím. Dokument se okamžitě odešle na nastavenou tiskárnu bez potvrzování.

Díky tiskovému můstku je navíc možné tisknout i z telefonů/tabletů. Tiskový můstek si nastavíte na nějakém počítači/notebooku, ale tisk pak můžete spustit z administrace odkudkoliv – třeba i z mobilního připojení.

Google Cloud Print

Tiskový můstek Google Cloud Print je integrovaný v prohlížeči Google Chrome nebo ho některé tiskárny podporují přímo i bez počítače. Je možné používat ho na Windows, Linux i Macu.

Google Cloud Print má bohužel hlavně u starších tiskáren prodlevu několik sekund před tiskem. Pokud by vás prodleva zbytečně zdržovala, použijte raději druhý tiskový můstek.

Přidání tiskáren

Nejprve na adrese chrome://devices přidejte tiskárny, které chcete používat pro tisk.

Na adrese https://www.google.com/cloudprint#printers následně můžete tiskárny spravovat. Vyberte tiskárnu, kterou chcete používat v eshopu a klikněte “Sdílet”.

Jako adresu pro sdílení vyplňte shared@shop-print.iam.gserviceaccount.com

Po nasdílení vyberte tiskárnu a klikněte na “Podrobnosti“. Na následující stránce si zkopírujte ID tiskárny:

V pravém horním menu administrace vyberte “Nastavení tiskáren”:

Přidejte novou tiskárnu z Google Cloud Print a jako ID vyplňte údaj zkopírovaný z rozhraní Google.

Tím je tiskárna nastavená a postup můžete opakovat pro další tiskárny, které chcete používat.

Nastavení tiskárny

Pro používání přímého tisku je ještě potřeba nastavit, která tiskárna se má použít v jaké situaci. Díky tomu můžete přímý tisk například omezit jen na tisk faktur nebo rozdělit tisk mezi různé tiskárny.

Nastavení provedete v pravém horním menu přes Změnit tiskárnu.

Netiskne?

  • máte vybranou tiskárnu (pravé horní menu / Změnit tiskárnu)?
  • svítí u tiskové stanice (pravé horní menu / Nastavení tiskáren) online?